Který sportovní kočárek zvládne sníh?

Zodpovězené
8. zář 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek na zimu. Napadává nám hodně sněhu a jelikož mám zimu moc ráda, tak určitě budeme co nejvíce času trávit venku.

Momentálně má syn 5 měsíců, ještě nesedí a zatím využíváme pouze vaničku. Kočárek máme Moon Resea S. Někdy mám takový pocit, že na sněhu s ním neprojedeme, resp. nevydrží.

Z tohoto důvodu hledám sportovní kočárek do sněhu. Ať je sníh v jakémkoli stavu, tak kočárek bude muset terén zvládnout.

Můžeš mi poradit od nejdražšího po nejlevnější na trhu?

Děkuji

Ahoj,

Tvůj kočárek Moon Resea S nebude mít problém zvládnout sníh, navíc předpovědi nejsou nakloněny k velké sněhové nadílce.

Pokud však potřebuješ sportovní kočárek s většími koly, tak si prohlédni model Bomimi Bastien Air. Má však menší 15 kg nosnost sportovního sedáku. Jeho kola jsou větší a nafukovací. Je to cenově dostupný model, který zvládne nejen sníh, ale také přejezd nerovným terénem.

O něco dražším modelem je Cavoe Axo Style, který má stejnou 22 kg nosnost sedadla. Kola má z tvrzené gumy jako Resea S. Oproti němu je má však o něco větší.

Pokud hledáš kočárek, který využiješ i v lesním terénu a na výlety, tak určitě doporučuji tříkolový model Joie Crosster Flex Signature. Má velká nafukovací kola, která zvládnou i náročnější terén. Nosnost sedáku je 22 kg, takže vydrží do konce kočárkovacího období. Dítě se v něm pohodlně vyspí, protože zádovou opěrku spolu s opěrkou nohou napolohuješ do úplného lehu. Okouzlí i jeho XXL stříška. Největším plusem je doplňková ruční brzda na rodičovské rukojeti, kterou kočárek úplně zabrzdíš, nebo ji využiješ ke zpomalení kočárku na sněhu, ledě či při sjíždění dolů kopcem. Koupíš ho už jen jako bazarový model za dobrou cenu.

Podobným modelem je Baby Jogger City Elite 2, který je už však podstatně dražší. A sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale jsou vhodná i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Případně Chicco TRE.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka