Který terénní sportovní kočárek je vhodný pro roční dítě?

Zodpovězené
4. črc 2023

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při koupi sportovního kočárku pro dceru. V současnosti mám ABC Design Salsa 4, ale chtěla bych víc terénní kočárek. Nemusí být otočný, neboť dcera se už nevozí směrem ke mně.

Podmínkou jsou bezúdržbová kola, ale spíše ta gumová. Tedy ne čistě pěnové jako na ABC Designu, do kterých se zapíchne každý malý kamínek. Chtěla bych, aby šel i do úplného lehu a preferuji co nejvíce kolmé sezení. Klidně může být korýtko. Musí se skládat jednou rukou a patřit k těm lehčím. Co se týče terennosti, tak důležité je, aby byl dobře manipulovatelný ve sněhu a po dost rozbitých chodnících a cestách.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

určitě si prohlédni kočárek Jané Kawai. V tomto kočárku je skloubení všech terénů, které potřebuješ zvládnout. Je velmi dobře odpružený a má gumová kola, která jsou proti kamínkům odolná. Plus patří k těm lehčím.

Terénní kočárky jsou spíše těžší. Pokud mají zvládnout náročnější terény, tak potřebují mít pevnou a odolnou konstrukci.

Nedá mi nevzpomenout kočárkovou tříkolovou novinku, která Tě možná zaujme. Je to model Kinderkraft Helsi. Je určený především pro aktivní rodiče, kteří potřebují skladnější kočárek pro starší dítě od 6 měsíců s dobrými jízdními vlastnostmi do každého terénu či na běh a sport. V případě častého cestování autem nebo potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením. Pohodlnému ovládání napomáhá otočná rodičovská rukojeť, kterou lze přizpůsobit vlastní výšce.

Případně si prohlédni i méně terénní kočárek Espiro Sonic Gel. Díky odolným gelovým kolům s odpružením je jízda hladká i na nerovném terénu. Neotočné sportovní sezení je dostatečně prostorné i pro větší dítě a lze jej napolohovat do skoro úplného lehu. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání kvůli úschově kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka