Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Lehký (sportovní) kočárek na konec kočárkovacího období (<9 kg). Jaký vybrat?

Zodpovězené
Dětský bazárekKočárkyKočárky Baby JoggerKočárky CybexSportovní kočárkyVýběr kočárku
15. čer 2020

Ahoj,

prosím, jaký kočárek bys vybrala na konec kočárkovacího období?

Tedy pro starší dítě, které už chodí, ale neujde vždy vše, občas v kočárku i usne, nebo někdy je jednoduše pohodlnější mít ho v kočárku...

Požadavky jsou tedy hlavně prostornost, lehkost (úplný strop 9 kg, ale raději míň), skladnost, ovládání 1 rukou a slušná cena. Taky nemám ráda, když dětem visí nožičky z kočárku dolů, tedy polohování nožiček, když spí, a možnost opřít si nožičky v sedu. Naopak nevyžaduju už nějaké super odpružení, terénní vlastnosti, otočnou sedačku, extra závětří, ale dlouhá stříška a velký koš by byly fajn.

Děkuji

Ahoj!

Takový lehounký kočárek bych v první řadě tak úplně nečekala, že bude mít opěrku nohou tak dlouhou, že by nožky netrčely absolutně vůbec (zejména ne pro starši děťátko). Mimo toho, škoda, že přesněji neuvádíš cenový limit, ale rozumím, že chceš něco, co možná nejdostupnější.

Já osobně bych se na konec kočárkování dívala na něco jako Baby Jogger City Mini Zip, ale vysloveně levný není. Doporučím podívat se i na bazarovou nabídku, pokud být Tě zaujal - je to velmi dobrý sporťák, maminky jsou s ním hodně spokojné.

Cybex Eezy S+ / Eezy S+2 jsou super kočárky přesně na takové použití, ale stále nevím, jestli to není nad Tvé (cenové) očekávání.

Z trošku větších je podle mě naprosto relevantní - prostornou, širokou v sedací části, no lehounkého volbou s XXL stříškou + fajn košíkem a rychlým skládáním Oyster Zero.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.