Lionelo Annet Tour, Lionelo Bell - který na výlety, no i do MHD + vysoký manžel? Jaké jsou rozdíly a skutečná váha?

Zodpovězené
26. srp 2020

Ahoj,

chtěla bych poradit se sportovními kočárky Lionelo. Konkrétně mě zajímá model Lionelo Annet Tour a Lionelo Bell. Kočár chci na výlety - takže do terénu (jsou lepší kolečka nafukovací či gelová, gumová, materiál EVA?) , občas do města - tedy zvedání do MHD (našla jsem rozdílné informace ohledně váhy cca 6 nebo 10 kg, nevím co je správně) a vzhledem k tomu, že manžel je vysoký, by mě zajímalo, zda mají kočárky vysouvací rukojeť.

Je mezi těmito modely nějaký zásadní rozdíl, a který bys mi s mými požadavky doporučila spíš?

Děkuji 🙂

Ahoj!

Máš pravdu, výrobce ty váhy udává tak všelijak, takže to není úplně jasné. Váha Lionelo Annet Tour by každopádně měla být cca 11 kg. Kola má gumová, pevná - vyplněná, a za mě, tedy alespoň z pohledu kompromisu té nízké ceny a potřeby nějaké té terénnosti, jsou určitě vhodná.

Lionelo Annet Tour

Nafukovací kola modelu Lionelo Bell budou zase jízdně měkčí, ale jsou o něco menší plus při nafukovacím typu bude i risk defektu. Bell by měl vážit 10,6 kg celkově.

Lionelo Bell

Ani u jednoho se rukojeť nenastavuje, ale oba jsou spíše z těch vyšších, takže si myslím, že i vyšší tatínek bude OK. Zejména s Annet Tour, kde je ta rukojeť až v 110cm výšce.

Do MHD to s nimi zvládneš - Bell mi přijde v tomto směru vhodnější, trošku menší, ale nepočítej s takovým komfortem při zvedání, jak by to bylo s nějakým malým kočárkem. Takže z pohledu MHD mi přijde lepší Bell, z pohledu terénnějšího využití a vysokého tatínka zase Annet Tour. Je to tedy už jen o nastavení si priorit.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.