Moon Rocca Edition + 2023, Venicci Tinum 2.0 versus Venicci Tinum Upline. Který z nich vybrat?

Zodpovězené
4. črc 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit.

Vybírám mezi kočárkem Moon Rocca edition + 2023, Venicci Tinum 2.0 a Venicci Tinum Upline.

Stále se nemohu rozhodnout. Jsem z menšího města Mikulov - Pálava, kde máme ne úplně asfaltové povrchy. Sem tam je to štěrk atd.

Moje požadavky:

  • Váha tak do těch 13kg.
  • Já mám 168 cm a muž má 178 cm
  • Chtěla bych, aby byl lehký, skladný do malého kufru (máme sedan).
  • Aby měl velkou hlubokou korbu, protože miminko se má narodit v červnu a alespoň do února ho chci v korbě. Tak aby se vešel i s fusakem.
  • Zároveň aby byl ideálně co nejvíce odvětratelný.
  • Cenově nejsme omezeni.

To jsou asi základní požadavky

Poradíš mi prosím, který z těch, co jsem jmenovala výše, bys mi doporučila a který by sis vybrala ty, sama za sebe? Nebo máš nějaký jiný tip na kočárek, který by byl vhodný pro nás?

Děkuji

Ahoj,

omlouvám se za pozdní odpověď, ale teprve nyní znovu spouštíme poradnu.

Venicci Tinum Upline je vylepšenou verzí modelu Venicci Tinum 2.0. Má navíc paměťová tlačítka, která umožňují odpojit hlubokou korbu a sezení sportovní části jednou rukou. Má také nastavitelné dvojité odpružení, gelem plněná kola a magnetický 5bodový bezpečnostní pás. Skládání je rychlé a snadné jednou rukou a má a popruh pro přenášení.

Tinum 2 a Upline jsou konstrukčně podobné modelu Nea. Odpružení a kola mají skoro stejné. Zrovna mají jedno minus. Výška jejich teleskopicky nastavitelných rodičovských madel je maximálně 107 cm. Nejsem si jistá, jestli to bude pro Vás dostačující výška. Tento kočárek spíše doporučuji rodičům střední výšky. Je ovšem pravdou, že může sednout i vyšším rodičům s Vaší výškou. Ale to by vám muselo vyhovovat i to, že má nástavby položené níže na konstrukci a budete se krčit. To, co některým rodičům vyhovuje, zase jiným sednout nemusí. Jedny mají raději ruce níže a nevadí jim ohýbání, ale druhým to nemusí vyhovovat.

Kočárek Moon Rocca Edition + je určený pro rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sportovním sezením na konstrukci v jakémkoliv směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí sám. Hluboká korba i sportovní sezení jsou dostatečně prostorné, polohování nohou u sporťáku lze navíc prodloužit a vznikne tak delší ložná plocha.

Osobně bych si vybrala Venicci Tinum Upline. Pro jeho funkcionalitu, odpružení a hlavně bezúdržbová nenafukovací kola plněná gelem. U takových kol defekt nehrozí. A jelikož bych se denně pohybovala po kamínkových cestách, tak bych nafukovací kola nechtěla.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka