Mutsy Nio, Easywalker Harvey2, nebo jiný typ kombinace pro lednové miminko, co projede i terén?

Zodpovězené
6. zář 2019

Dobrý den,

budeme pořizovat kombinovaný kočárek pro lednové miminko a zatím (pokud se neobjeví lepší volba) mi v užším výběru skončil Mutsy Nio a Easywalker Harvey2 (případně All terrain). Odrazuje mě ale trochu korýtkový sedák.

Dají se tyto dva typy kočárku porovnat na úrovni průjezdnosti terénu a sněhu, skladnosti kvůli převozu v autě, a v neposlední řade i pohodlnosti sportovního sedáku korýtko/plný leh?

Případně kdyby Vás napadly významné mínusy a plusy.

Nebo jiná značka a typ kočárku pro zimní miminko cca +/- 20 tisíc s dobrou průjezdností terénu..?

Předem děkuji za odpověď i Vaše skvělé recenze, články a rady 🙂.

Ahoj!

Co se týče jízdních vlastností a průjezdu terénem, ​​oba - Mutsy Nio i Easywalker Harvey2 - jsou kočárky srovnatelné. Jsou to převážně městské kočárky s trochu většími koly, super jízdními vlastnostmi, pěkným moderním designem. Nio může mít díky o něco větším kolům trochu navrch, ale zase pokud k Harvey-mu přidáš All terrain kola, bude na tom zase trochu lépe on.

U Nio bych ještě vypíchla skvělé těžiště, opravdu kvalitní materiály a čistý design, nemluvě o celkem vysoké zádové opěrce a úplném lehu. Velmi příjemné je tu i odpružení, i když samozřejmě není to ten typ, co najdeš na retro kočárcích.

Harvey zase nabízí korýtkové sezení, které je možná o malinko menší, ale na druhou stranu - zejména na začátku, kdy děťátko ještě nesedí, ale jde již do sportovní části, je pro děti často pohodlnější, ergonomičtější a nekloužou v něm. Kromě toho je jeho nespornou výhodou oproti Niu i nižší váha a lepší skladnost - které oceníš zejména, pokud jsou pro tebe důležité městské vlastnosti a nakládání do kufru.

Co mají společného, ​​co se mínusů týká - oběma by se šikla ještě o trochu delší stříška - ale ani u jednoho to není katastrofa. Jelikož jde o miminko zimní, korbičku, tedy její velikost, až tak řešit nemusíš - takové mini mimi se vejde asi do každé i s fusakem. Já bych se zde rozhodovala zejména na základě vnitřního přesvědčení o sportovní části (korýtko x nekorýtko) - a pokud záleží na váze a skladnosti, bude to spíše nakloněné k Harvey-mu. Naopak pokud potřebuješ dříve kočárek cítit, věřit jeho konstrukci, i když je trochu mohutnější po složení - Nio je určitě pohodlná volba.

Mutsy Nio

Easywalker Harvey2

Zmíním ještě právě vycházející Stokke Beat - vypadá opravdu úžasně, a to i co se funkcionality týče, a do obchodů jde tento měsíc;

Stokke Beat

a potom i Bumbleride Era - tam bohužel, kdy přesně bude k dostání nevíme, ale super by Ti sedl do terénu...

Bumbleride Era

Kvůli odpružení x váze, plus i velké korbičce a prostornému, do lehu polohovatelnému sezení musím zmínit taky ABC Design Salsa 4.

ABC Design Salsa 4

A pokud kladeš důraz na terén, i Concord Camino stojí za myšlenku ... A z hybridních, skladno-městských a do jisté míry i do terénu vhodných se vyplatí podívat i na modely Moon Style, Jané Kendo či Jané Kawai.

Concord Camino

Moon Style

Jané Kendo

Jané Kawai

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.