Najdu lehký kočárek pro dlouhé dítě, který by byl skladný do auta?

Zodpovězené
6. zář 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 8měsíční dcerku. Jsem asi dost náročná, protože si ho neumím najít sama.

Kočárek chceme využívat do konce kočárkování. Čili potřebuji, aby byl pevný (žádné chrastítko). Auto máme VW Golf, takže by měl být skladný i do malého kufru, hmotnost maximálně 10 kg.

Kočárek by měl být prostorný, aby v něm dcerka měla spoustu místa. V hluboké korbě je zvyklá spát na bříšku. Kolečka nechci pěnová, aby se do nich nezapíchávaly kamínky, ale nechci ani dostat defekt. Uvítám větší košík a prodlouženou stříšku.

Kočárek využiji hlavně ve městě, popřípadě možná na nějaké polní cesty, na túry nechodíme.

Cena maximálně 7 000 Kč.

Jsou mé požadavky na takový kočárek reálné?

Děkuji

Ahoj,

řekněme si to reálně, že u cenového stropu do 7 000 Kč a Tvém seznamu kritérií jsi skutečně trošku náročná.

Základem při výběru kočárku pro 8měsíční dítě je třeba zvážit otočné sezení a takové, které má navíc měkkou vyjímatelnou vložku. A jelikož se blíží zima, tak prostor pro fusak a o něco větší kola, která si hravě poradí nejen se sněhem, ale zvládnou i přejezd rozbitým městským terénem.

Neplatí totiž, že město je město a vesnice je vesnice! Protože každé jedno z nich je jedinečné a osobité, zároveň má svá specifika. Někdo může mít cesty s celkovým okolním terénem (ačkoli bydlí na vesnici) hladké jako městská vydlážděná čtvrť a jiný zase chodníky či cesty (ačkoli bydlí ve městě) typu samá jáma a neupravené!

„Kočárek využiji hlavně ve městě, popřípadě možná na nějaké polní cesty." – takže měkčí odpružení, větší kola a hlavně z odolného materiálu. Tobě klasický městský kočárek na rovnější terén opravdu stačit nebude. Nebo ano, ale na polní cestě nepočítaj s hladkou jízdou, tedy pokud označení "polní cesta" u Tebe neznamená rovnou hladkou cestu bez vyčuhujících kamenů či kořenů stromů, sem tam trávu a výškové nerovnosti.

Osobně Ti radím zaměřit se na kočárky, které koupíš čistě jako sportovní. Například: Zopa Quest, Zopa Move Cross. Najdeš je v této mé nedávno zodpovězené odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Případně zvaž koupi kvalitnější dvojkombinace z bazaru, protože některé modely holt jako samostatný sporťák nekoupíš.

„Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru?“ - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka