Petite&Mars Royal versus Petite&Mars Street+ Air. Který má lepší kola?

Zodpovězené
6. zář 2023

Ahoj,

líbí se mi kočárky Petite&Mars Royal a Petite&Mars Street+ Air. Vím, že Royal má celogumová kolečka a Air nafukovací.

Pro která kolečka se mám rozhodnout?

Láká mě to k Air. Bojím se však, jestli v nějakém terénu se nevyfouknou.

Děkuji

Ahoj,

při volbě jakéhokoli kočárku je důležité stanovit si terén, v jakém se budeš s kočárkem nejčastěji pohybovat. Od něj se odvíjí následný výběr:

  • typu odpružení,
  • materiálu kol,
  • velikosti kol.

Dobře zvolený materiál kol jde totiž „ruku v ruce" s dobře zvolenou velikostí a materiálem kol.

Nedávno jsme zveřejnili článek, který se věnuje právě tomuto tématu:

Petite&Mars Royal je kočárek s pružinovým odpružením a středně velkými koly z tvrzené gumy. Je proto vhodný do města, ale zvládá projet občasný nerovný terén. Při pravidelném pohybu v nerovném terénu se kola mohou rychle opotřebovat.

Petite&Mars Street+Air je kočárek s mechanickým odpružením a většími nafukovacími koly. Je proto vhodný do města i na vesnici. Jeho kola se při pravidelném pohybu v nerovném terénu rychle neopotřebují, neboť mají gumový plášť. Stejně jako má kolo. Je zde však riziko hrozby defektu během kočárkovacího období. Ten můžeš udělat často, nebo ani jednou.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka