Pokud je dítě v korýtkové části v poloze co nejvíce ležmo, je to normální sed?

Zodpovězené
13. zář 2022

Ahoj,

ráda bych se poradila ohledně korýtkového sezení.

Pokud je dítě v korýtkové části v poloze co nejvíce ležmo, je to normální sed?

Můžu dát do ní i nesedící dítě?

Nechci dítě dávat do pasivního sedu.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě zdůrazňuji, že nechci touto cestou rozproudit diskuse.
Korýtko - ano, nebo ne. Je o tom popsáno množství diskusí a názorů. Dokonce samotní odborníci se neumí shodnout. Posunu Ti čistě mou osobní zkušenost.

Korýtkový leh - je naprosto normální, a dokonce pro mnohé děti pohodlnější leh. Nožky dítěte jsou trošku vypodloženy. Korýtko se nazývá také „ergonomickým sezením”. Pro děti s vrozeným refluxem je dokonce doporučen pediatrem.

Jediným problémem by mohlo být to, že pokud miminko raději spává na bříšku, tak by se mu korýtko nemuselo líbit.

Já mám tři děti a ani jedno nemělo reflux. U všech jsem měla korýtkové kočárky. Děti jsou zdravé, šťastné a nic se jim nestalo. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části šly vždy od 6. měsíců, protože byly velké a hluboké korby zase malé. Pravidelně spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek. Při cestování (3 až 6 hodin, s přestávkami na kávu) byly v autosedačce „vajíčku". To má podobný – korýtkový leh.

Takže, vytvoř si svůj názor. A nech se jím vést. Pomoc je fajn, ale někdy více škodí, než pomůže. Jsme matky a nejlépe víme, co je pro naše děti dobré.

Příkladem sedadla typu korýtko je například Easywalker Harvey3.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka