Poradíš otočný sportovní kočárek pro nízkou maminku?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

v první řadě Ti chci poděkovat za Tvá skvělá doporučení. Pokaždé si mě nasměrovala správným směrem a já se na Tebe obracím už počtvrté.

Hledám sportovní kočárek. Koupili jsme 3kolový Hauck Runner, který je super. Budeme ho využívat hlavně v horách, na chalupě a u babičky.

Chtěla by se mít sportovní kočárek, ve kterém budu mít dcerku otočenou k sobě. Plus další požadavky:

  • vhodný pro nízkou maminku,
  • otočný v obou směrech,
  • zvládne i vesnický terén,
  • xxl stříška,
  • pěnová kola NE, neboť nebudu stále vybírat zařezané kamínky.

Dívala jsem Espiro Only, ale prý je to těžký kočárek.

Můžeš mi poradit i tentokrát?

Děkuji

Ahoj,

jsem ráda, že jsem Ti pomohla. Zároveň mě těší, že ses opět ozvala.

Model Espiro Only lze zakoupit pouze ve dvojkombinaci. Vyšel však i v čistě sportovní verzi pod názvem Espiro Only Way.

Pozor však na ročníkové rozdíly. Předchůdcem Only Way je model Espiro Only Way 2022, od kterého se liší vylepšeným nákupním košíkem a prodlouženou nožní opěrkou u sportovního sezení.

Předchůdcem Only Way 2022 je model Espiro Only Way 2021, od kterého se liší přídavným stabilizátorem a panoramatickým okénkem u hluboké korby. Přibyla také možnost výběru materiálu kol.

Espiro Only Way je určen pro rodiče, kteří chtějí skladný a lehký sportovní kočárek s elegantním a moderním designem. K dispozici je se dvěma typy kol:

  • s gelovými, které se hodí na procházky do města,
  • s nafukovacími, které jsou zase vhodné pro nerovnější cesty vesnice a lehčí terén v přírodě.

Má však pouze mechanické odpružení, takže kočárek je spíše pocitově tvrdší. Nízká váha a snadná manipulace mu umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem nebo potřeby každodenního skládání kvůli úschově kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci.

S oběma typy kol váží konstrukce spolu s nasazeným sportovním sezením 11 kg, což není vysoká váha. Je to přiměřená váha k Tvé výšce. Pozor však při koupi na správně zvolený materiál kol, protože ten je na vesnici rozhodující.

Podobným tvrdším modelem pro nižší rodiče je Cavoe Axo Comfort. Jeho fixní rukojeť ve výšce 105 cm a nižší položení nástaveb na konstrukci jej činí vhodným pro nižší a středně vysoké rodiče.

Pokud chceš lépe odpružený kočárek, tak si určitě prohlédni model Zopa Quest, který by byl pro Tebe skvělou volbou. Je určen pro nižší a středně vysoké rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít. Ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kde ho postavíš. Prostorné sportovní sezení je nekorýtkového typu a můžeš si ho napolohovat do téměř naprosto rovného lehu. Navíc je jeho zádová opěrka tvořena pevnou větrací síťkou, ta v horkých letních dnech vytvoří uvnitř kočárku příjemné odvětrávání. V zimních měsících se zádová opěrka zase uzavírá vložkou a zajišťuje tak uvnitř teplo a útulnost.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka