Poradíš sourozenecký kočárek, který má sezení vedle sebe?

Zodpovězené
30. črc 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně sourozeneckého kočárku. Rozdíl mezi dětmi bude cca 1 rok i 2 měsíce.

Chtěla bych se sezením vedle sebe. Pod sebou, nebo za sebou se mi moc nelíbí. Pro mě nejdůležitější požadavek je ten, aby nebyl příliš těžký a relativně snadno manipulovatelný. V drtivé většině jezdím autobusem, autem jezdím jen s mužem, bojím se sama řídit.
Zatím jsem se dívala na značky TFK a Thule.

Zrovna jsem trochu nejistá u těchto značek, co se týče sportovní části. Vím, že Thule nelze dát úplně do sedu. U TFK jsem si nejsem jistá.

Je to nějaký zásadní problém, nebo to není třeba řešit?

Případně budu moc ráda, pokud mi poradíš i jinou značku.

Děkuji

Ahoj,

kolmý sed není až tak důležitý. Já mám 3 děti, a ani u jednoho jsem ho speciálně nevyžadovala. Stačí Ti ovšem přikoupit speciální univerzální pásek. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Sourozenecké kočárky s vyšší (16 a více kg) váhou Ti představovat nebudu. Jsou to kočárky vhodné i do náročnějšího terénu. A jsou to zpravidla neotočné modely. Přesně takovými modely jsou kočárky značky TFK. Popřípadě, kdyby Ti to nevadilo, tak Ti doporučuji model TFK Duo.

Oblíbeným sourozeneckým modelem mezi maminkami je cenově dostupný Valco Baby Snap Ultra Duo Tailormade. Můžeš si k němu přikoupit nafukovací kola. Je tvrdší, protože nemá odpružení. Je však otočný. A poměrně i lehký se svojí 13,5 kg váhou.

Nejlepší možnou volbou pro Tebe by byl kočárek Bugaboo Donkey. Je lehký a odolný. Je však dražší. Nemusíš se bát ani koupit ho z bazaru. Je to tak kvalitní kočárek, že odvozí i několik dětí. Nic se mu přitom nestane, stále zůstává plně funkční. Navíc si ho dokážeš dát do Mono verze pro jedno dítě. Když bude starší dítě větší, tak ho můžeš vozit už jen na skejtu. Tento kočárek je opravdu multifunkční. Já osobně, bych u dětí s nízkým věkovým rozdílem, neváhala. Jiný model bych ani nezvažovala.

  • Před koupí kočárku z bazaru si určitě podívej na naše MK video: „Kočárek z bazaru. Na co si dát pozor!"

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka