Proč mi kočárek Zopa Move v úplném lehu nezacvakne?

Zodpovězené
26. lis 2022

Ahoj,

dnes mi přišel sportovní kočárek Zopa Move. Dá se dát do úplného lehu, avšak mi to v té poloze nezacvakne jako v ostatních a celé se to tak hýbe. Když tam povezu malou a přejedu přes hrbolek, tak mi bude nadskakovat.

Je to vadný kus, nebo jsem tam něco pokazila?

Děkuji

Ahoj,

takto na dálku nemůžu zcela dobře odpovědět, zda je Tvůj Zopa Move poškozený. Jeho zádová opěrka se polohuje páčkou umístěnou na zadní straně zádové opěrky. Ta spolu s polohovatelnou opěrkou nohou vytvoří úplný 180stupňový leh.

Osobně jsem ho měla možnost vyzkoušet. Nepamatuji si už, jestli bylo slyšet nastavování a zvuk zacvaknutí.

Hýbání sportovní nástavby je běžné, protože mívá výrobní vůli. V podstatě to má sloužit k absorbování (pohlcení) otřesů. Tedy je to funkce dodatečného pružení, je to tedy relativně normální jev u sedadel s dvoubodovým systémem úchytu.

  • Pokud je to v menší míře (není to šílené houpání), tedy mírné hýbání, tak to je ok.
  • Pokud se hýbe víc a tedy celkově nedrží, tak zkus (s panenkou nebo větším plyšákem) kočárek trochu potlačit. Pokud se vyklikne nebo nezůstane ve vodorovné poloze, tak je to podnět k reklamaci.

Ale znovu podotýkám, že pokud je to jen v menší míře, tak to žádným způsobem neohrožuje Tvé dítě a sportovní sedadlo na konstrukci drží v poloze, která není závadná.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka