Půlroční syn se nevejde do hluboké korby Tutis Mio Plus. Má smysl kupovat další hluboký kočárek?

Zodpovězené
8. pro 2023

Ahoj,

prosím o radu, jak vyřešit následující situaci.

Máme druhé dítko, má 6 měsíců (70 cm a 8,5 kg). Kočárek máme Tutis Mio plus, jsem s nim spokojená, hlavně hluboká verze byla na léto skvělá. Vybírala jsem hlavně podle nízké hmotnost a odpružení, ale nečekala jsem, že se mi tam už na zimu nevleze. Je mi vyloženě proti srsti ho dávat do sporťáku, bojím se, že tam na něho bude foukat a bude mu zima. Nesedí, spinká jedině v kočárku. Potřebuji, aby mi v hluboké aspoň ještě tu největší zimu vydržel, takže ještě aspoň ty 3 měsíce.

Má cenu kupovat ještě nějaký hluboký kočárek? A který má největší korbu na délku? Nevím, jak jinak to vyřešit.

Děkuji za radu.

Ahoj,

je naprosto v pořádku, že se Ti už dítě v 6 měsících nevejde do hluboké korby, protože je to běžné. Hluboké korby mají většinou nosnost 9 kg (tak jako Tvoje), tak si dej pozor, abys ji nepřekročila.

Osobně mám 3 děti a všechny v podobném věku přecházely do sportovních sedadel.

Přestože má Tutis Mio Plus otevřenější sedadlo z boků, nebála bych se v něm dítě v teploučkém fusaku vozit. Můžeš však do sedadla zakoupit – tzv. vložnou tašku. Ta je z boků vyvýšená, chrání proto dítě o něco lépe v zimě před chladem a větrem. Na trhu je mnoho různých a dostupných vložných tašek.

Jednou z nich je například i multifunkční a cenově dostupná Hauck Korbička/Fusak 2v1. Stačí Ti jednoduše sklopit opěrku zad do polohy lehu a hnízdečko připevnit pomocí pásů. Tvé dítě bude jako v bavlnce za každého počasí. Mimo kočárek můžeš miminko pohodlně přenášet. Když děťátko povyroste, tak je super, že můžeš přenosnou tašku používat jako fusak. Pro tento účel se snadno odeberou přenosná poutka, přední a boční části a hned Ti z této přenosné tašky vznikne fusak.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka