S jakým terénem si poradí dokoupené terénní přední kola kočárku Cybex Priam 4?

Zodpovězené
18. srp 2022

Ahoj,

po dlouhém přemýšlení jsem se nakonec rozhodla pro nový Cybex Priam 4. Zároveň mě zaujala možnost dokoupit si přední "terénní" kola. Jednou za čas bych chtěla kočárek vzít na polní cestu nebo vesnické stezky, protože prarodiče bydlí na vesnici. Mohla bys mi přiblížit, jak náročný terén Priam zvládne s touto sadou kol?

Děkuji

Ahoj,

CYBEX PRIAM Přední kola Set Terrain, neboli osa s koly má proměnit Tvůj Cybex Priam 4 nebo Cybex e-Priam na terénní kočárek.

Balení obsahuje 2 ks Terrain kol, osu a tři sady ráfků, které si nasadíš podle barvy konstrukce.

Po nasazení nastane ztráta přední aretace kol, neboli otočnosti. Zaaretuj si na Tvém kočárku nyní přední kola a uvidíš jak se Ti pojede. Není to už tak hladká jízda, hlavně ztratí jednoduchou manévrovatelnost a jednoruční ovladatelnost. Po nasazení Terrain kol budeš zatáčet tak, že musíš kočárek nadzvednout na zadní kola a zatočit. Je to podobné jako při najíždění či sjíždění na obrubník.

Taková kola jsou vhodná opravdu do náročnějšího terénu - hrbolatá polní cesta, kamenitá cesta, štěrková cesta či vysoká tráva nebo neupravená lesní cesta. Tedy opravdu nerovná cesta.

Takový těžší terén je náročný na zatížení rukojeti a konstrukce. Může se stát, že jsi Priam „rozhrkáš“. Do terénu jsou určeny terénní kočárky. Cybex Priam 4 patřído kategorie městských kočárků, a k tomu má i přizpůsobené možné zatížení konstrukce a odpružení.

Sama zvaž, jestli je to pro Tebe potřebné a vhodné.

Já osobně Ti spíše na cestování doporučuji zakoupit levnější cestovní kočárek, při kterém Tě nezamrzí ani nějaký občasný škrábanec. Tím se bohužel při cestování a hlavně nakládání do kufru auta nevyhneš.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka