Se kterým sportovním kočárkem lze snadno manipulovat?

Zodpovězené
5. črc 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro dcerku a nerada bych se spálila špatnou koupí, tak jako u prvního syna.

Chtěla bych tedy kočárek, který by splňoval tato kritéria:

  • vhodný na různé terény, jelikož s dětmi chodem všude možné do přírody,
  • úplný leh,
  • snadné vycházení ze silnice na obrubníky,
  • snadná manipulace.

Měla jsem Britax B-agile M a tedy natrápila jsem se s ním. Už bych ho nechtěla ani zadarmo. Dívám se po tříkolových modelech Hauck, ale vůbec tu značku neznám. Nelíbí se mi krátká stříška. Mám ráda, když dítě zatáhnu. Thule Urban je už na mě moc příliš drahý.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

sdílím Tvůj názor, protože obecně se v nerovném terénu snáze manipuluje s kočárky, které mají jen tři kola. Sama jsem vlastníkem modelu Baby Jogger Summit X3, a tudíž na jeho jízdní vlastnosti v terénu nedám dopustit. Je prostě super.

Nedávno na trh přišla kočárková tříkolová novinka, která Tě možná zaujme. Je to model Kinderkraft Helsi. Je určený především pro aktivní rodiče, kteří potřebují skladnější kočárek pro starší dítě od 6 měsíců s dobrými jízdními vlastnostmi do každého terénu či na běh a sport. V případě častého cestování autem nebo potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením. Pohodlnému ovládání napomáhá otočná rodičovská rukojeť, kterou lze přizpůsobit vlastní výšce.

Podobným modelem je Hauck Runner 2.

Velmi ráda však doporučuji i méně známý model, který lze koupit už i na Slovensku. Je jím Graco TrailRider. Tento praktický a cenově dostupný kočárek, je určený pro aktivní rodiče s různou výškou. TrailRider je jako stvořený i do náročnějšího terénu, ve kterém určitě oceníš jeho ruční brzdu. Právě s ním si užiješ výlety do přírody, aniž bys musela slevit z komfortu, jaký nabízejí jiné kočárky. Odolná tříkolová konstrukce je ideální pro cestování i mimo zpevněnou cestu. Je to díky jeho velkým bezúdržbovým pěnou plněným kolům a také možnosti nastavení tuhosti odpružení. Pohodlné a prostorné sezení lze sklopit do téměř úplného lehu a vydrží až do konce kočárkovacího období. Složíš ho jednou rukou do zcela kompaktních rozměrů a navíc jej může po složení za sebou táhnout jako kufr.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka