Skladný a lehký kočár nebo golfky do města do 16.000 Kč?

Zodpovězené
11. srp 2023

Dobrý den,

máme doma kočárek do terénu trojkolku Red castle shop’n’jogg, ale po městě se s ním jezdí špatně a je neskladný. Proto hledáme nějaký doplňkový kočár:

  • zvládne v pohodě obrubníky, MHD, ale zároveň i občasný terén (kamínky, polní cesta, občas nějaký kořen) - dobře odpružený, gumová/nafukovací kola,
  • čtyřkolka,
  • je skladný jednou rukou a co nejvíc lehký, aby se dal dobře skládat do auta,
  • dá se používat od narození (našemu malému jsou 3 měsíce), ideálně tedy do úplného lehu a zároveň, aby vydržel co nejdéle (20-22 kg),
  • aby sedělo madlo nám oboum (já 165 cm, manžel 185 cm - primárně vozím já) - nejlépe polohovatelné,
  • košík na nákup alespoň 5 kg,
  • možnost připnutí autosedačky Joie,
  • 5 bodové pásy,
  • snímatelný pratelný potah,
  • co největší stříška a dobré odvětrávání.

BONUS (ne podmínka) - otočný kočárek, dobře přístupný košík i při lehu.
Cena do 16.000 Kč.

Zatím jsem koukala na Easywalker jackey
Moc děkujeme za radu

Ahoj,

Easywalker Jackey XL je, podobně jako jeho menší bratr Easywalker Jackey, cestovní, ale i městský či vesnický typ sportovního kočárku s funkcí samoskládání do kompaktní velikosti. Je vhodný pro cestování a časté přesuny autem, ale také jako pokračovací kočárek pro starší dítě, kterému díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Výškou fixní rodičovské rukojeti vyhovuje rodičům s výškou od 165 cm. Mám to osobně vyzkoušeno, protože také měřím 165 cm. Oproti menšímu bratrovi má však mnohem větší kola, která si lépe poradí s nerovnějším terénem polních cest.

Podobnými cestovními modely s většími koly, ale neotočným sportovním sedadlem jsou Avova City Ranger a MoMi Estelle Dakar.

Pokud však chceš sportovní kočárek s otočným sedadlem, tak si určitě prohlédni model Zopa Move Cross. Ten bude momentálně ve výborných akčnách cenách, protože na trhu je již jeho nástupce Zopa Move Cross 2. Ten se od něj liší novou perforovanou zádovou opěrkou, která je i spolu s opěrkou nohou výškově nastavitelná.

Další podobný kočárky najdeš v této odpovědi, kterou Ti sem pro inspiraci připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka