Skladný sporťák/golfky do terénu s prodloženou stříškou

Zodpovězené
25. črc 2019

Ahoj,

potřebovala bych lehčí, dobře ovladatelný a skladný sportovní kočárek/golfky (do auta, hodně cestujeme), který zvládne i trochu terén, má prodlouženou stříšku, jde do úplného lehu a ideálně (ale ne nutně) má ruční brzdu. Mám radši nafukovací kola. Něco jako o půlku lehčí Peg-Pérego GT3 se stříškou nepřidělanou k opěrce (pak nejde sklopit, když je opěrka položená) 🙂

Předem díky za tipy!

Zuzana

Ahoj!

Setkává se zde pár téměř nekombinovatelných požadavků, které bych ráda rozdělila do dvou skupin.

Na jednu stranu, chceš kočárek skladný, lehčí (o polovinu lehčí než GT3 - 7 kg zhruba? To je opravdu málo) - do auta, na cestování. To je zcela v pořádku požadavek - při cestování je největší důraz na váhu a skladnost.

Druhou stranou by byl požadavek zvládnutí i trochu terénu (tráva apod. bude ok, ale pokud tedy mluvíme o čemsi víc, může tady být problém) - s tím, že preferuješ nafukovací kola a ideálně i ruční brzdu (pro info - ta je dodávána k velkým terénním nebo běžeckým kočárkům), takže té bych se já osobně v tomto případě vzdala.

Spojit vzduchové matrace, případnou ruční brzdu a zároveň minimální váhu a skladnost je téměř nemožné - protože pro nízkou váhu se právě z těžších, terénnějších vlastností ubírá. Já osobně bych si zkusila prioritizovat, na čem ti záleží víc, a to druhé se pak nějak setká v kompromisu.

Při zmíněné váze jsem já myslela jen na Valco Snap Sport či Snap Sport Trend. Relativně lehké kočárky, které mají nafukovací kola, velkou stříšku, úplný leh. Byl by to ok kompromis.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

EasyGo Quantum Air s váhou přes 10 kg,

EasyGo Quantum Air

případně Baby Design Look Air (9,9), jsou taky teoretickými možnosti (s nafukovacími koly, ale bez ruční brzdy ...).

Baby Design Look Air

Z takových lepších Baby Jogger City Mini GT jednoznačně.

Baby Jogger City Mini GT

Pokud opravdu mini - cestovní, relativně dobrá gumová kola má EasyGo Minima Plus.

EasyGo Minima Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.