Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sporťák - jeden full-size na každodenní procházky, druhý skladný do 12 kg na cestování

Zodpovězené
17. črc 2019

Ahoj Eli,

obracím se na Tebe ještě jednou s prosbou o radu. Vybíráme sportovní kočárek, se kterým budeme moci jezdit po městě i v lehčím terénu (park, polní a lesní cesty). Nakonec jsem se rozhodla, že pořídíme jeden hlavní kočárek na každodenní procházky (skladnost a váha nejsou tolik důležité) a druhý lehčí a skladnější na cestování (místo golfek).

U hlavního kočárku je pro mě důležité:

  • otočné sedadlo
  • polohování do úplného lehu i sedu (často je to jen pololeh a polosed, tomu se chci vyhnout)
  • polohování nožiček
  • velká stříška, která neprofoukne
  • dost prostoru, aby se tam vešlo 1,5 roku staré dítě s fusakem


Zaujal mě Jané Kendo, ale na můj vkus má moc malou stříšku (sice se dá rozepnout, ale tím se otevře i větrací síťka a to by v zimě nebylo úplně ideální). Concord Camino by byl fajn, ale nedaří se mi najít obchod, kde by bylo možné si ho prohlédnout naživo (a naslepo si ho kupovat nechci). Britax Go Big2 je krásně velký, ale ta cena... a v bazarech se zatím moc nenabízí. S manželem nás zaujal Hartan VIP GT, který je taky drahý, ale z druhé ruky by se dal pořídit za slušnou cenu. Věděla bys prosím ještě o nějakém kočárku, který by odpovídal našim požadavkům a který by stál za zvážení?

Cestovní kočár si představuji ideálně do 12 kg, spíš širší než úzký, městský terén by měl zvládnout dobře (včetně kočičích hlav). Přemýšlím nad Oyster Zero - u něj mi vadí jen to, že sedačka nejde otočit proti směru jízdy. Kdybys měla nějaký tip i tady, budu moc ráda 🙂

Předem Ti moc děkuji za odpověď a přeji Ti hezký den 🙂

PS: Děkuji Ti i za tu skvělou práci, kterou v poradně a v Kočárkopedii odvádíš, moc nám tím všem pomáháš 🙂

Ahoj!

Kromě Hartan-u VIP si správně uvedla Britax Go Big. Pokud nenajdeš Big na bazarech, koukni také Britax Go a Go Next - úplný leh se totiž dá dořešit, a to přikoupitelnou - ušitou vsadkou.

Dále bych zmínila Gesslein F6, Teutonia BeYou!, Britax Smile 2... či některý z kočárků Emmaljunga (pokud se ti podaří najít dobrý bazarový).

Pokud by nevadilo korýtkové sezení, opravdu prostornou a všestranně využitelnou volbou by byl i Baby Jogger City Premier či City Versa GT.

Ke snadnějšímu, neotočnýmu sporťáku bych uvedla modely jako Nuna Tavo, ABC Design Okini, Baby Jogger City Mini GT 2... Mutsy Nexo je také opravdu pohodlný na ježdění, jen je tedy užší než ostatní jmenované. Oyster Zero je určitě dobrá volba také - je opravdu prostorný a lehký, plus super skládání. Z ješte menších a lehčích koukni i na Baby Jogger City Mini Zip.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.