Terénní sportovní kočárek pro 25mesíční dítě (15 kg, 95 cm). Jaký bys doporučila?

Zodpovězené
12. srp 2020

Ahoj,

mám 25měsíčního chlapečka, (15 kg a 95 cm).

Mohla bys, prosím, doporučit kočárek i do terénu?

Děkuji

Ahoj!

Nepíšeš ani o ceně, která je v tomto případě ultra důležitá (je úplně jiné kupovat levnější model a model bez jakéhokoli limitu), a ani o jiných vlastnostech, např. - budete cestovat s kočárkem? Budeš ho nosit/někam vynášet? Potřebuješ úplný leh, případně polohování nožiček? Jiné priority, nebo co Ti vadí/kočár nemá mít..?

No, každopádně - zkusím doporučit pár kandidátů - a snad najdeš toho svého. Pokud ne, zkus mi sem ještě napsat, zadat novou otázku, a s konkrétnejšími parametry a představami 😉.

V první řadě - bez cenového limitu, tedy z těch dražších, bych já osobně absolutně 100% koupila Baby Jogger City Mini GT2. Do města i do terénu (tak si vykládám to Tvé i - 'I do terénu', že asi i běžné neterénní použití bude zahrnuto) - je to to nej, co můžeš mít. Malý, ale kvalitní, jízdně vynikající, obratný, a přitom ne těžký a ultra rychle a kompaktně skladný.

Baby Jogger City Mini GT2

Pokud by třeba ještě více terénních vlastností, Baby Jogger City Elite jako jeho o něco větší bratr by byl mou další volbou.

Baby Jogger City Elite

A pro nižší cenu, ale stejný výkon bych se podívala i jedničkový Baby Jogger City Mini GT (první generaci) - zde nejsou polohovací nožičky, ale z bazaru ho zase dokážeš sehnat za velmi pěknou cenu (a je to kvalita, co klidně vezmi i bazarové, vydrží). Nosnost, odolnost, prostornost těchto kočárků je fakt k nezaplacení.

Baby Jogger City Mini GT

Z levnějších, cenově už schodnejších modelů doporučím (a jo, zase tříkolku, i na terén jsou prostě lepší) - Britax B-Motion 3 Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

Postupně se však přesunu i k čtyřkolovým modelům, a doporučím tam opravdu ne drahý Lionelem Annet Tour. Na tak cenově dostupný model má 22kg nosnost a 5letou záruku. Jasné ale, že s nižší cenou budou i kompromisy v přepracování kočárku.

Lionelo Annet Tour

Dobrou variantou stejného výrobce by byl i Lionelo Bell s nafukovacími koly.

Lionelo Bell

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.