Tudore Forester versus Junama Space. Který z nich vybrat?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

prosím o posouzení těchto dvou kočárků, případně doporučení nějakého podobného.

Tudore Forester vs. Junama Space.

Vybíráme kočárek převážně do města, občas na vesnici i do terénu.
Chtěli bychom prostornou korbičku, taky odpružení odpovídající pro vybraný terén.

Děkuji.

Ahoj,

Tudore Forester je robustní 15,5 kg vážící kočárek. Má sice dvojnásobně odpružený podvozek s all-terrain gelem plněnými bezdefektovými koly, ale za mě je velmi těžký. Na výběr máš také nafukovací kola. Hluboká korba je oválná s vnitřními rozměry 75 x 35 cm. Takovou velikost hluboké korby doporučuji pro děti narozené v zimním či jarním období, neboť následující zimu už tráví ve sportovní nástavbě.

Junama Space je vhodný do lehkého a rovného městského terénu. Tomu je uzpůsobena i konstrukce, která má navíc v nejvíce namáhané části použity plastové spoje. Počítej s tím, že mohou po čase začít vrzat. Pokud hledáš kočárek na vesnici, tak na tento model zapomeň. Váží 13,2 kg a má stejnou nosnost sportovního sedadla (15 kg) jako Tudore.

Na trhu jsou v této cenové relaci zajímavější kousky, které jsou navíc i lehčí a nabízejí více funkcí.

Prohlédni si například Kinderkraft Nea, Zopa Quest či Zopa Move Cross. Jsou to lehké a skladné kočárky, které mají dvojité odpružení a vyšší 22kg nosnost. Zároveň mají výšky zádových opěrek cca 50 cm, takže je využiješ až do konce kočárkovacího období. Navíc v letním období potěší a hlavně pomůže kvalitní cirkulace vzduchu, neboť mají zabudovaná okna jak v hlubokých korbách, tak na sportovních sedadlech. Jezdit s nimi můžeš v městě a také na vesnici.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka