V čem je kočárek Chicco One4ever výborný a jaké jsou jeho slabé stránky?

Zodpovězené
4. črc 2023

Ahoj,

líbí se mi kočárek Chicco One4ever.

Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto kočárku?

Kde lze koupit?

Děkuji

Ahoj,

výhodou kočárku Chicco One4Ever je jeho multifunkčnost. Ve sportovním setu ho zakoupíš se dvěma sedadly. První je otočné s výškově nastavitelnou zádovou opěrkou. Zádovou opěrku spolu s opěrkou nohou lze nastavit do skoro úplného lehu. Druhé je neotočné a pevně se připevňuje o konstrukci. Po rozepnutí zipů umístěných na bocích zádové opěrky je možné dosáhnout 150stupňového sklonu sedáku - tzv. pololeh.

Minusem u mě jsou jeho menší pěnová kola (EVA pěna), která jsou méně odolná a zvládají nenáročné, rovné a upravené povrchy bez kamínků. Zadní odpružení kol je vhodné do města. Za minus považuji i stříšky, protože nemají náhledová rodičovská okénka, pouze jedna ze stříšek má zabudovaná ventilační okna po bocích. A nízké položení dětského madla může být dítěti nepohodlné. Některým rodičům může vadit i otevřenost sedáku, neboť po bocích nemá žádné bočnice, které by dítě chránily. A když jsme u sedadel, tak mi nedá nezmínit menší prostornost sedadel, které nemusí vyššímu dítěti vyhovovat. I přes jeho vyšší nosnost nemusí rodičům kočárek vydržet až do konce kočárkovacího období.

Plusem je samozřejmě funkce samoskládání a nízká váha. Zároveň zmiňovaná vyšší 22kg nosnost sedadel.

Kočárek má otočné rodičovské madlo, které je určeno pro středně vysoké rodiče. Sportovní sedadla jsou obě níže položena na konstrukci, proto je třeba se k dítěti hlouběji předklánět.

Kočárek je určen pro západní trh, proto je třeba si jej objednat ze zahraničí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka