Výběr kombinovaného kočárku (do 15-18tis.) - poměr cena x výkon. Který si vybrat?

Zodpovězené
7. říj 2019

Ahoj, chtěla bych se zeptat (zase), který kočárek zvolit.
Poměr cena, výkon. Jde mi o to, aby byl kočárek lehký, skladný, dobrá kola na lehčí terén, sporťák do lehu, miminko bude kolem půlky března. A ještě, zda stačí nosnost do 15kg.

Vybrala jsem 4 kočárky:
Cybex Balios S
Zopa Move
Easywalker Harvey 2
ABC Design Salsa 4.

Cenový strop je těch 18 tisíc max, radši bych nějaký do těch 15 tisíc.

Zatím u nás vedla zopa move, teď se mi líbí i ten Cybex, stále to zkoumám a nemůžu se rozhodnout.

Ahoj!

Začnu s nosností - 15 kg určitě stačí, pokud tedy ty i manžel nejste nějakého extrémního (vysokého) vzrůstu). Celkově, je to evropská norma nastavená, myslím si, úplně v pořádku, a kočárky i tak obvykle (pokud se nejedná o ten nejlevnější, o ničem model) vydrží i podstatně více. Více se pak třeba soustředit na prostor, především v sedadle - neboť však na co by ti byl kočárek, což hoc i unese více, pokud tam velké dítě prostě nevejde ... 🙂

Z tvého výběru, který je mimochodem velmi fajn, za mně i na lehčí terén vyhrává asi ABC Design Salsa 4. A tedy pokud by byl průjezd nějakým tím terénem prioritou, oceníš u něj fakt úžasné pružení, což ostatní zmíněné nemají. Skládání je však odděleně (sedák musíš při skládání sejmout), což některé maminky považují za nevýhodu.

ABC Design Salsa 4

Cybex Balios S je také vynikající - praktickou a stylovou volbou - za mě super. Je to méně terénní, fakt spíše městský kočárek, ale velký plus je tu zase skládání i se sedadlem a celkové provedení kočárku.

Cybex Balios S

Easywalker Harvey 2 bych vzala jedině s all terrain koly, ale počítej tu s trochu menším sedadlem a kratší stříškou. Skvělá je však jízda s ním, jakož i skladnost i se sedadlem.

Easywalker Harvey2

Zopa Move je kočárek podobný Cybex-u, ale za mě designově i funkčně Cybex jaksi vyhrává - proto bych, pro mě nižší model - Zopa - vyloučila.

Zopa Move

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.