Výběr kombinovaného kočárku: Easywalker versus TFK Joggster, nebo jiný lehký, no i na sport a terén?

Zodpovězené
7. lis 2019

Dobrý den,

čekáme s manželem miminko v lednu a právě vybíráme vhodný kočárek. Máme následující požadavky:

  • pokud možno lehký a skladný kočárek
  • jednoduché skládání a jednoduchá výměna hluboké korby a vajíčka
  • prostorná hluboká korbička, aby se tam miminko vlezlo i v pozdějších měsících, kdy ještě nebude umět sedět
  • dostatek úložného místa na plenky apod.
  • snadná ovladatelnost kočárku
  • kočárek vhodný do města, sportovní verze pak do terénu - zejména manžel hodně sportuje (brusle, běh apod.)

Zvažovali jsme kočárek TFK Joggster Adenture 2 - sportovní kočárek bude určitě super, jen si nejsem úplně jistá tou hlubokou korbičkou a její výměnou za vajíčko. Další možností by mohl být Easywalker Harvey 2.

Můžu Vás poprosit o radu a případně i za zmínění nedostatků, abychom uměli kočárky porovnat. Na výběr je opravdu obrovské množství. Klidně napište i jiné vhodné typy...

Moc děkuji,
Bára

Ahoj!

V rámci sportu a terénu, který spomínáš, mi přijde lehkost a skladnost jako věc, kde se budou muset dělat kompromisy. Aby totiž vydržel terén, běh a inline (což je pro kočárek strašně zatěžující) a tak podobně, je nutné, aby nebyl nejlehčí (protože by nebyl dostatečně odolný, ani stabilní). TFK Joggster Adenture 2

TFK Joggster Adventure 2

mi přijde jako dobrý nápad, i když tedy lehký kočárek to tak úplně není. Ale je to určitě vhodná váha vzhledem na typ a výkon. Co se korby týče, je určitě dostatečná - a tedy verze Multi X je prerobiteľná i na protisměrný sedák, co se tedy v prvních měsících po korbičce určitě hodí. I jiné, lehčí verze od TFK stojí za myšlenku - například takový Joggster Lite 16 "

TFK Joggster Lite 16

je zase ultimátně vhodný na sport, ale zase neotočné kolo je na běžné pochůzky méně praktické ...

Naopak Easywalker Harvey2

Easywalker Harvey2

je skvělý na běžné používání, ale na sport absolutně nevhodný pro dvě poměrně blízko sebe umístěny přední kola (které jsou takové menší). Ten bych na inline absolutně nepoužívala, je to až nebezpečné. Tříkolky jsou tady více než vítány. Proto spomenu ještě i Mountain Buggy Terrain V3

Mountain Buggy Terrain V3

(praktický, i váha dobrá, a 2 sety kol k tomu, plus vanička také využitelná jako protisměrný sedák pro ještě nesedící dítě), případně též Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite

(ale zde je hluboká korba průměrná, nic extra velké).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.