Vydrží nám Easywalker Harvey2 během zimy?

Zodpovězené
20. zář 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit a slyšet Tvůj názor.

Máme kočárek Easywalker Harvey2. Synek bude mít brzy 13 měsíců, tak používáme sportovní část. Zdá se mi však, že je kočárek poněkud menší. Bojím se, že v zimním období se do něj nevejde. Letos bychom ještě možná nějak přežili.

Jaký je Tvůj názor?

Syn nemá ještě asi ani 10 kg.

Přemýšlím, že bychom ho vyměnili a koupili nový.

Moje představa by byla:

  • větsí kola do terénu,
  • prodloužená stříška, která by chránila dítě před větrem a sluncem,
  • snadno složitelný,
  • možnost nastavit zádovou opěrku do úplného lehu a polohování nohou,
  • aby nebyl robustní - já mám 150 cm,
  • cena cca do 6 500 Kč.


Můžeš mi poradit a vyjádřit se, zda je nesmysl Harvey2 měnit?

Jsem s ním kromě tohoto problému spokojena.

Děkuji

Ahoj,

osobně bych nad výměnou uvažovala až začátkem příštího roku, někdy koncem jara a začátkem léta. Tehdy už můžeš koupit lehčí kočárek, který bude posledním modelem, který vydrží až do konce kočárkovacího období.

Momentálně bych před zimou neuvažovala nad koupí nového kočárku. Easywalker Harvey2 má skvělé odpružení a větší kola, která jsou stavěná i do zimního počasí.

Rozpočet - 6 500 Kč je dost nízký. A upřímně nevím, jestli za něj koupíš kočárek, který bys teď potřebovala. Takový hybrid, který je koly a odpružením vhodný do zimy, ale zároveň jej v létě využiješ na cestování, výlety a případnou turistiku.

Myslím tím sportovní kočárky jako jsou například Thule Spring nebo Baby Jogger City Mini GT2. Mají prostorná sedadla s vysokou nosností, která pohodlně odvezou i větší dítě. Pro ty nejmenší můžeš zádovou opěrku naklonit až do lehu. Mají větší kola s bezúdržbovými pneumatikami plněnými pěnou. Jsou odpružené a zvládnou bez problémů město i lehčí off-road.

Sice má Baby Jogger v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou však vhodná nejen do města, ale také do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

  1 zkušenost


Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka