Ze kterého otočného kočárku nebudou dcerce trčet nohy?

Zodpovězené
12. říj 2022

Ahoj,

potřebuji poradit při výběru kočárku. Před narozením miminka jsem pozapomněla na jeden fakt, že časem bude větší a těžší. Měli jsme 3v1 Bebetto Nico Estilo. Byla jsem spokojená. Dcera bude mít pomalu 2 roky, váží kolem 13 kg a začínají jí trčet nohy ze sportovní části.

Všímám si, že aretace předních kol či dlouhá stříška s UV jsou samozřejmostí. Já bych chtěla sportovní kočárek, který bude mít i dostatečnou plochu k sezení a ležení pro dceru. Žádné vyčuhující nohy. Musí mít vyšší nosnost, otočnou sedačku ve směru i proti směru jízdy a větší kola. Musí zvládnout nejen rovný terén (netvrdím, že na turistiku chci chodit). Cenu bych uvítala kolem 6 5000 Kč.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

můj syn má 20 měsíců, velikost oblečení 98/104 a z každého kočárku mu už teď jemně trčí nohy.

Většina sportovních kočárků má maximální délku ložné plochy do 110 cm. A to se bavíme o prostorných kočárcích kočárků. Já mám doma Baby Jogger Summit X3, který patří na trhu k jedněm z nejprostornějších. U sportovních kočárků je samozřejmostí, že dítěti trčí nohy. Ale to neznamená, že se pohodlně nevyspí.

Spíše je třeba brát ohled na to:

  • aby se dítěti pohodlně nastupovalo a vystupovalo,
  • aby mělo zároveň dostatečně prostorné sedadlo,
  • aby mělo dostatečný prostor nad hlavou,
  • aby byla zádová opěrka delší nad 50 cm,
  • aby stříška byla nad ním výše položená.

K více městským typům sportovních kočárků, určeným i na výlety, patří Baby Jogger City Mini GT2, Thule Spring, Carrello Bravo Plus nebo Cybex Balios M. Zároveň jejich kolečka zvládnou i zimní období, dítě má pohodlí a prostor i při použití fusaku, nepadavé deky nebo nánožníku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka