Zopa Move Cross 2 versus X-Lander X-Move. Který bude pro nás vhodnější?

Zodpovězené
23. říj 2023

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc při rozhodování, který z těchto dvou kočárků zvolit.

Chtěli bychom s přítelem kočárek (4kolový), který zvládne město i terén (lesní cesty, rozbité chodníky) a byl lehce ovladatelný. Budeme jezdit i autem, takže dobrá skladnost je také jednou z podmínek. Moje výška je 158 cm, přítel cca 180 cm. Jsem poměrně drobné postavy s váhou cca kolem 57 kg a tak se trochu obávám u x-landeru, který má vyšší hmotnost, aby pro mě nebyl příliš těžký. Bydlíme v paneláku s docela prudkým nájezdem ke vchodu.

Malý se má narodit v lednu 2024, takže určitě potřebujeme korbičku, do které se pohodlně vejde i se zimním fusakem a aby kočárek zvládal i případný sníh.

Oba kočárky jsou si právě hodně podobné, liší se drobnostmi a já se prostě neumím rozhodnout, který bude vhodnější. Jsem otevřená i případně jiným návrhům.

Děkuji

Ahoj,

osobně se z těchto dvou modelů spíše přikláním ke kočárku Zopa Move Cross 2.

  • Má větší rozpětí nastavení rodičovské rukojeti, která bude vyhovovat Vám oběma.
  • Je váhově lehčí.
  • Je skladnější.
  • Vyšší 22kg nosnost sedáku.
  • Větší rozpětí výškově nastavitelné zádové opěrky.
  • Perforovaná zádová opěrka, která zajišťuje kvalitní cirkulaci vzduchu v teplých letních dnech.
  • Větší rozměry hluboké korby.
  • Panoramatické okénko, které na jaře či v létě využiješ, protože dítě už bude vědět pozici - tzv. pase koníky.

A upřímně, pokud chcete chodit na nerovné lesní cesty, tak budeš potřebovat dva kočárky. Do nerovného lesního a polního terénu jsou určeny terénní kočárky, které mají sice těžší konstrukci, ale ta je pro zvládnutí nerovností mnohem více odpružená. Takový kočárek si budeš vybírat tehdy, když bude dítě už umět sedět. Z levnějších zmíním Kinderkraft Helsi a z dražších dokonale odpružených zase model Baby Jogger Summit X3.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka