Zopa Quest versus Cybex Balios S Lux. Který z nich je lepší?

Zodpovězené
28. čer 2023

Dobrý den,

ráda bych si pořídila sportovní kočárek.

Mým favoritem je Cybex Balios S Lux, ale tady v poradně jsem našla kočárek Zopa Quest, který má dobré hodnocení a je za zlomek ceny, navíc mu je i vzhledově opravdu velice podobný.

Moje požadavky jsou především:

  • lehký,
  • rychle složení do auta,
  • zvládnutí i těžšího terénu (alespoň hrboly či popraskané chodníky, aby mi nevyklepalo dítě, ale čím těžší terén zvládne, tím lepší),
  • snadná manipulace jednou rukou (doma mám kočár se strašně "tuhou" konstrukci a když chci zatočit, tak musím oběma rukama a použít i sílu).

Bylo by skvělé, kdyby šel kočárek do úplného lehu a pro i proti jízdě.

Děkuji

Ahoj,

omlouvám se za pozdní odpověď, ale teprve nyní znovu spouštíme poradnu.

Zopa Quest je určený pro nižší a středně vysoké rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Prostorné sportovní sezení lze napolohovat do téměř úplného rovného lehu. Navíc je jeho zádová opěrka tvořena pevnou větrací síťkou, ta v horkých letních dnech umožňuje příjemné odvětrávání.

Cybex Balios S Lux je na tom podobně jako Quest, také se jednoduše skládá, i když při něm je zapotřebí cvik. Jeho odpružení prošlo začátkem roku 2023 redesignem, bylo přidáno pneumatické odpružení konstrukce, které lépe absorbuje otřesy. Teleskopickou rukojeť lze jednoručně nastavit ve výšce od 99 do 111 cm, je vhodný pro středně vysoké a vyšší rodiče. Zádovou a nožní opěrku lze nastavit do úplného rovného lehu (180 stupňů), a má funkci kolmého sedu, připomínajícího sed dítěte v jídelní židličce.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka