11měsíční dcera se kojí 1x denně. Není to málo?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

mám 11m. dceru, kterou jsem doteď kojila. Poslední cca 2 měsíce se kojila před spaním, 1-2x v noci a pak ráno místo snídaně. Teď v 11 měsících jsem malou přestala kojit v noci a ona pak přestala chtít prso i ráno a přešla rovnou na snídani - bílý jogurt s ovocem.

Chci se zeptat, jestli není pro takto malé dítě 1 kojení málo. Přes den jinak sní 120 g bílého jogurtu a 1 porci mléčné kaše.

Děkuji

Barbora

Dobrý den,

i v tomto věku stále platí kojení na požádání, je tedy otázka, zda jste přestala kojit v noci, protože holčička se již na kojení nebudí, či zda jste noční kojení ukončila sama.
Pokud k ukončení došlo ze strany holčičky, není vyloučeno, že je to pouze přechodná záležitost a v příštím období se počet kojení opět zvýší včetně potřeby nočního kojení. Pokud jste noční kojení ukončila Vy sama, je možné, že postupně se laktace sníží a dojde k úplnému odstavení. Zkrátka, stále platí kojit tak často, jak chce miminko.

Ohledně množství mléčných dávek - pokud má dítě další zdroj bílkovin a vápníku - jogurt, mléčná kaše apod., příkrmy přijímá dobře, dostatečně pije obyčejnou vodu, pak bych již nezačínala s podáváním umělého mléka. Uvidíte, jak se bude kojení vyvíjet.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová