14 dní po porodu nemám mléko. Může se to ještě rozjet?

Zodpovězené
4. bře 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je možné, abych po 14 dnech po porodu CS přišla o mléko.
Kojím přes klobouček kvůli nevystouplým bradavkám. Malý se jinak nedokáže přisát. Prsa jsou úplně měkké, nenalívají se a spíš z nich teče voda.

Muže se to ještě rozjet?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

laktaci je možné nastartovat i po delší době. Záleží, jak často a jak dlouho kojíte, zda z obou prsou, střídáte při jedno kojení apod.
Je miminko dokrmované? Jakým způsobem? Velmi doporučuji, pokud Vám jizvy po CS dovolí tzv. savčí polohu, společné spaní laktaci podpoří, kojte co nejčastěji, pokud dokrmujete, bylo by dobré vyhnout se lahvičce.
Obecně bych doporučila poohlédnout se po dobré LP z okolí, která by mohla celkově pomoci.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová