17. týden těhotenství a žlutý výtok z prsu. Jde o mléko?

Zodpovězené
15. bře 2023

Dobrý den,

jsem v 17. týdnu a něco žlutého mi vytéká z prsou. Děje se to po zatlačení prsu.

Jedná se o mléko?

Děkuji

Dobrý den,

mlezivo neboli kolostrum vzniká už kolem 14. týdne, někdy jej maminka může odstříknout, jindy ne. Bývá před porodem spíše tekuté a čiré, žloutne až těsně před a po porodu, je to však individuální. Je velmi, velmi výživné a i pár kapek stačí na výživu novorozence, proto se doporučuje přikládat miminko již v prvních hodinách po porodu tak často a tak dlouho, jak miminko chce, klidně i 15 x za den. Mateřské mléko se začíná tvořit až cca 3. den porodu. Každopádně je vidět, že se vaše prsa připravují na kojení a vše jde správným směrem.

Pokud si ale nejste jista a pochybujete, zda je o mlezivo, zkonzultujte to se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová