Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

17denního novorozence musím občas nutit do kojení. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
26. říj 2021

Dobrý den,

mám 17denního chlapečka, kterého jsem porodila císařským řezem. Dudlík nemá, ani láhev. Je plně kojený, spí u mě v posteli. Od příchodu z porodnice přibral 580 g. Někdy ho musím nutit do kojení. V noci spí tak tvrdě, že ho musím budit, aby se nakojil. Na prsu vydrží krátce. Ze začátku krásně pije, pak už jen tak sem tam, nebo si už jen hraje. Mně to tak připadá, že se potřebuje jen nasytit a cickat už nechce, někdy prs úplně odmítne.

Ale je spokojen, hezky spí, nepláče. Já mám pořád pocit, že nemám tolik mléka, kolik bych chtěla, i když jemu to asi stačí. Já se ale bojím stávky, kterou jsme s prvorozenou nezvládly a musela jsem přejít na výlučné dlouhodobé odsávání. Potřebovala bych ho častěji mít na prsu, ale on prostě nemá tu potřebu. Přikládám ho každé 2 – 3 hodiny.

Jaký je Váš názor?

Nebo si mám mléko po každém kojení odsát?

Syn nevyprázdní prs úplně.

Děkuji

Dobrý den,

pokud dobře počítám, Vaše miminko přibralo průměrně za týden více než 200 g. To je víc než dost a rozhodně to svědčí o tom, že mléka máte naprostý dostatek. Děláte vše dobře, spíte s miminkem, jste v kontaktu, myslím, že nemusíte kojit tak často - nechte to více na synovi. Miminka vědí, kdy chtějí kojit, někdy je to po hodině, jindy až po 3 hodinách. Během šestinedělí si sama zavedou určitý režim. Vypozorujete, kdy se budí na kojení atd.
Mysím, že s takovým váhovým přírůstkem se již nemusíte budit v pravidelných intervalech a trochu zvolnit a nechat miminko, aby mělo možnost si najít svůj ideální režim kojení.

Odsávejte jen, pokud mezi kojením budou prsa horká, tvrdá, nalitá, odsajte jen do úlevy, ne více. Postupně se laktace přizpůsobí potřebě miminka.

Jen tak dál a gratuluji ke krásnému rozkojení.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová