2,5měsíční miminko se v noci nebudí na kojení. Je to v pořádku?

Zodpovězené
19. bře 2021

Dobrý den,

moje dcerka má 2,5 měsíce a poslední dny pozoruji, že nejeví zájem o kojení. Prospí celou noc bez probuzení. Jednu noc jsem ji pozorovala a spinkala do rána. Když byla menší, tak se budila na kojení 2 - 3x za noc. Teď vůbec.

V noci jí dám do úst prso a potáhne si.

Je to v pořádku, když spí i 9 hodin a nechce papat?

Děkuji

Dobrý den,

pokud je miminko spokojené, váhově prospívá, tak není třeba kojení jakkoli ovlivňovat. To však platí i pro případ, že si najednou miminko začne v noci o kojení opět říkat. Prostě kojte tak, jak chce. Pokud se ze dne na den začne v noci kojit třeba i vícekrát, je to také v pořádku. Vaše miminko samo nejlépe ví, kdy a proč se chce kojit.
Při dlouhém intervalu však dejte pozor na riziko retencí (zatvrdlin) v prsou a riziko zánětu. Odstříkejte do úlevy, rozmasírujte. Při dlouhých pauzách a nízké frekvenci kojení může laktace průběžně klesat, takže může přijít období, kdy se miminko bude opět chtít kojit častěji a tím se opět laktace stimuluje.

Držím palce a gratuluji ke spokojenému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová