2 měsíce, neustále se pouští a přisává. Poradíte, prosím, co s tím?

Zodpovězené
19. říj 2020

Zdravím,

věděla byste mi poradit?

Holčička, včera 2 měsíce. Poslední týden řeším problém - skoro při každém kojení, mimo rána a v noci, se pouští a přisává zpět u obou prsou. Nevím, jak ji zklidnit, většinou toho moc nevypije. Přijde mi, že mléka je dost, přibírá hezky (3 550 g), nyní něco přes 5 kg. A s tím spojené, po té 4. odpolední už před kojením pláče. Musím s ní pochodovat, utěšit a pak to zkusit znova. Moc toho přes den nenaspí, vkuse tak 20 min. V šátku max. hodina.

Můžete mi poradit, co s tím?

Přijde mi, že bojujem, ale nevím s čím... Přes den u kojení nikdy neusne, musím ji buď uhoupat nebo zklidnit malíčkem.

Dudlík ne, láhev ne, nosím v šátku, spí vedle mě v přiražené postýlce.

Děkuju za rady.

Dobrý den,

nepíšete, jak často kojíte, v jaké poloze apod. Opravdu to vypadá, že je miminko nespokojené. Nejčastějším důvodem podobného chování je slabší tok mléka, než by se miminku líbilo. V noci a dopoledne je to ok, k večeru tok slábne (vlivem poklesu hladiny hormonů v krvi) a miminko se zlobí.
Společné spaní a nošení je super, kojte co nejčastěji, často při kojení střídejte prsa. Určitě doporučuji vyzkoušet savčí polohu - viz. www.prirozenekojeni.cz.
A nakonec - pokud miminko váhově prospívá, je jinak spokojené atd., není důvod k panice. Možná je důvod někde jinde, Vy děláte maximum, miminko zatím dobře prospívá. Pro dokrm žádný důvod není. Dejte tomu volný průběh a uvidíte, jak se to bude vyvíjet.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová