2 měsíční dítě spí celou noc. Nepřijdu o mléko, když v noci nekojím?

Zodpovězené
11. čer 2019

Dobrý den,

moje miminko má 2 měsíce a v noci prospí celých 8 hodin.

Mohu ztratit mléko, když v noci nekojím?

Za odpověď děkuji

Dobrý den.

Záleží, zda miminko spí separovaně od Vás nebo s Vámi. Odděleně spí miminka často velmi dlouho, necítí podvědomně maminku a nechtějí se kojit. Při společném spaní se budí zpravidla častěji a kojení je přirozenější.

Pokud Vaše miminko bez problémů prospívá, dostatečně se kojí přes den a je spokojené, prozatím bych nic neměnila.
Pokud se však začne budit častěji, opět doporučuji přizpůsobit se mu a kojit jej tak, jak bude potřebovat (třeba i 6 x za noc).
Maminky často při změně potřeb miminka jeho časté buzení přičítají nedostatku mléka a dojte k předčasnému odstavení, tak raději předem upozorňuji.

Také bych doporučila min 1x za noc odsát jako prevence zánětu a pro udržení dostatečné laktace.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová