2měsíční miminko spí celou noc. Nemůže mu chybět mléko?

Zodpovězené
20. dub 2022

Dobrý den,

mám dotaz ohledně své dcerky, která má teď 11 týdnů. Od narození je to velký spáč, první týdny se budila jen na jídlo. Teď už si ustálila režim, kdy přes den spí cca hodinku dopoledne, pak 4 hodiny přes oběd v kočárku a ještě hodinku pozdě odpoledne.

A teď k dotazu: Poslední dva týdny usíná kolem 8 večer a vydrží spát celou noc až do 5, 6 hodin ráno bez kojení. Přijde mi ještě hodně malinká na celonoční spánek, první dceru jsem kojila po 2-3 hodinách v tomto věku.

Nemůže jí chybět mléko?

Přes den se kojí normálně, nepřijde mi, že by noční ztrátu nějak "doháněla". Poslední kontrola byla v 9 týdnech, a to prospěla velmi dobře. Další kontrolu máme až za 2 týdny.

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že se nemusíte vůbec strachovat. Máte spokojené prospívající miminko. Tady je krásně vidět, že každé dítě je jiné a že nelze při kojení házet všechny děti do jednoho pytle. Co funguje u jednoho, u jiného by nefungovalo. Každé mimi má své potřeby a maminka se zkrátka jen přizpůsobí. Vaše holčička prospívá, je spokojená, kojená na požádání. Pokud miminko čůrá a kaká (min. 6 počůraných plen denně), není třeba se obávat. Holčičce to prostě takto vyhovuje a stačí. Je však možné, že si režim za nějakou dobu upraví, možná se začne budit častěji, možná jí bude za pár dní/týdnů vyhovovat jiná frekvence - pak je opět nutné se přizpůsobit.

Moc gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová