3,5týdenní syn chce být stále na prsu. Je to v pořádku?

Zodpovězené
23. srp 2021

Dobrý den,

můj 3,5týdenní syn chce být stále na prsu. Jen prsem ho jde utišit během pláče. Pak se hltavě napije a ublinkává. Některé dny je to i po každém kojení, že mu ujde mlíčko.

Je to v pořádku?

Jinak pěkně spinká, kaká, močí, přibírá. Když mu ujde mléko, tak si okamžitě začne sát ručičku a musím ho zase přiložit.

Přejde ho to časem?

Děkuji

Dobrý den,

dle popisu to vypadá, že máte krásně prospívající zdravé miminko. V prvních dnech i týdnech může být potřeba kojení velmi častá, klidně 10x 12x i vícekrát za den. Ublinkávání je také naprosto normální. Časem si miminko najde samo svůj rytmus, který může občas měnit dle svých potřeb. Jakékoli nastavování frekvenci či délky kojení může vést k potížím a předčasnému odstavení.

Gratuluji, jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová