3měsíční syn pláče po pár minutách kojení. Proč?

Zodpovězené
19. čer 2020

Dobrý den,

syn měl před týdnem 3 měsíce a dosud bylo vše v kojení v pořádku. Poslední dny se kojí pár minut a pak začne vyplivovat bradavku a vzlykat. Pak se za bradavkou ústy natahuje, jako kdyby chtěl dál pít. Ale znovu ji vyplivne, nebo jako kdyby ji neuměl dobře chytit. Takto se to opakuje, i když prostřídám prsa, polohy. Vkuse pláče. Když ho vezmu na ruce, tak přestane plakat a je v pohodě.

Co mám s ním dělat?

Podle mě by i víc vypil, jen se asi neumí přisát. Uzdičku pod jazykem mu nestříhali a má trochu náznak srdíčkového tvaru. Není to tak výrazné a nedělalo to dosud problémy.

Co nám doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

pokud používáte, vynechejte dudlík a případně lahvičku. Nevím, jak často se miminko kojí, ale zkuste co nejčatěji, doproučuji hodně kojit v noci. Vyzkoušejte tzv. savčí polohu - www.prirozenekojeni.cz. Mohlo dojít k mírnému poklesu laktace, miminko se zlobí, že mu mléko tolik neteče, důvodů je však více. Někdy jde i o první klubání zoubků, které ještě ani nevylezou, ale v pusince tlačí a kojení to na pár dní zcela rozhodí. Nepanikařte, prostě zkuste kojit, kojit a kojit.
Kdyby se situace nelepšila, zkuste se obrátit na dobrou LP v okolí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová