5měsíční dcerka není spokojena na prsu. Co nám doporučujete?

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den,

žiji mimo Slovensko a ráda bych se online poradila s laktační poradkyní o mém problému.

Mám 5měsíční dceru, která si od tří měsíců vyžaduje kojení vleže a poslední 2 týdny v náručí a v jemném houpání, ale na prsu není spokojená. Někdy je to boj. Trvá to asi 30 sekund, dokud se při přisátí spustí mlíčko, i to mám pocit, že je ho málo.

Dnes plakala asi hodinu a ne a ne nakojit, i když podle signálů jsem byla přesvědčená, že je hladová.

UM nedávám. Před týdnem jsem začala s příkrmy (zatím pouze kaše). Dudlík používá při usínání, ale nejraději bych ho vyhodila ven oknem.

Co nám doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

vypadá to jako mírný bojkot - tedy odmítání kojení bez konkrétního důvodu. Nevím z Vaší zprávy, jak často je kojena, jak často v noci, zda z obou prsou apod.
Doporučení - bez dudlíku, kojit co nejčastěji a často střídat prsa. Zkuste tzv. savčí polohu - viz. www.prirozenekojeni.cz - nedivte se, miminko se může zlobit, poloha jej nutí být aktivní a pokud je zvyklé na pohodlíčko vleže, nebude se mu to líbit. Principem ale je, aby pochopilo, že zdroj potravy má přímo před sebou a nezbývá mu, než se nakojit.
Pokud je to možné, příkrmy bych ještě odložila. Velmi bych se přimlouvala za několik prokojených nocí a společné spaní.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová