6denní děťátko přestalo sát a usíná na prsu. Co doporučujete?

Zodpovězené
27. čer 2020

Dobrý den,

mám třetí děťátko, které má 6 dní a bylo narozené SC v 36. týdnu. Obě předchozí děti byly úspěšně kojené a zdálo se, že i toto dítko bude.

Během pobytu v nemocnici bylo jednou dokŕmené, řádně přibíralo a mléko se postupně začalo tvořit. Po celý čas spavé, na hranici žloutenky.

5. den jsme jeli domů a děťátko netáhne mléko. Jen dudlíky, bradavku. Večer je plačtivé. Zkoušela jsem odsát. V jednom prsu bylo jen 20 ml mléka.

Přikládám tak často, jak se dá, ale synek ani neotevře pusu. Když otevře, tak spí, nebo jen žužlá bradavku.

Co s tím?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

rozhodně doporučuji kojení v tzv. savčí poloze, viz. www.prirozenekojeni.net, ideálně kůže na kůži a co nejintenzivnější kontakt s Vámi. Zkuste často střídat prsa, nechat miminko se samo přisát a kojit se tak, jak samo chce. Udělejte si pelíšek a zkuste tam v těchto prvních dnech být s miminkem co nejvíc spolu. Pokud se miminko nenakojí, samozřejmě můžete dokrmit, ideálně cévkou přímo na prsu, nepanikařte, miminko je malinké, všechno se teprve rozjíždí a není důvod, proč by kojení nemělo vyjít. Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová