6denní novorozenec. Přes den u kojení usne, večer a v noci ne. Proč?

Zodpovězené
15. říj 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o odpověď na moji otázku.

Mám doma 6denního chlapečka. Kojení nám celkem jde.
Přes den, zejména odpoledne, ale zatím většinou i dopoledne, u každého kojení usne. Večerní kojení před spaním je první, při kterém to najednou nejde. Ať je předtím přes hodinu vzhůru, ať je čerstvě probuzený, prostě se nají a neusne. Resp. takhle - u kojení usíná, ale jakmile dojí, začne otevírat očka a je zřejmé, že to bude na dlouho. Nechám ho na ruce (v postýlce takto sám neusne). Občas se trochu kroutí, pak to vypadá, že se nechá aspoň nějak uhoupat, ale po nějaké době zase začne hledat a chce sát. Vždy mu vyhovím. Takže kojím a střídavě houpám a chovám třeba hodinu a půl až dvě, mezitím jí cca 3x - 4x.

To samé se nám děje pravidelně v noci - první půlka noci celkem jde, ale kojení po půlnoci vypadá takto - jsem pak třeba tu hodinu a půl až dvě vzhůru a opakuje se to samé, co při večerním kojení.

Čím to může být?

Bolí ho takhle večer a pak v noci víc bříško?

Dalo by se tomu nějak pomoct?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte zcela normální zdravé kojené miminko. Je mu pár dní a ještě nijak nerozlišuje den či noc, spí, když se mu chce, papá, když má hlad, papá, když jej něco bolí, papá, když je mu smutno, papá, když se vyleká apod. Nějaký rytmus, či režim zatím neočekávejte. Děláte vše dobře. Postupně uvidíte, že se pauzy spaní, kojení a následně hraní a bdění budou upravovat, měnit a dostanou určitou pravidelnost. Nespěchejte. Máte jedinečnou možnost být průvodcem svého miminka v prvních hodninách a dnech. Dejte mu možnost jeho vlastního rytmu a potřeb.
Držím palce a gratuluji k úspěšnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová