6týdenní dcerka po každém kojení odříhává a má bubliny v bříšku. Jak jí můžu pomoci?

Zodpovězené
28. dub 2020

Dobrý den,

mou 6týdenní dcerku od narození trápí potřeba odříhnutí po každém kojení. Nakojí se, odříhne si, nakojím ji znovu a zase si odříhne. Někdy usne, ale spánek má dost neklidný. Ve vnitř ji to asi tlačí.

První týdny to byl pláč než jsme přišli na to, že ji trápí bublinky v bříšku.

Je to refluxem, když po každém kojení odříhává 3 - 4x?

Nebo je to špatnou technikou kojení?

Má malou pusinku a při kojení jí někdy stéká okolo úst mléko. Kojení není souvislé. Odtahuje se na přestávku, je nervózní. Někdy slyším, že si nabrala vzduch. Kojím ji na požádání, poloha v náručí a v noci vleže. Mléko mám a dcerka prospívá.

První dítě mi krásně usínalo na prsu a ona nechce ani dudlík.

Jak předejít tomu, aby neměla tak hodně vzduchu v bříšku?

Děkuji

Dobrý den,

zkuste kojit v tzv. savčí poloze (viz. www.prirozenekojeni.cz). V této poloze si děti mohou kojení řídit samy. Přestávky a odpočívání během kojení je normální a mírný reflux (odříhávání a ublinkávání) v tomto věku také. "Bublinky" mohou být způsobeny mnoha faktory, správné přisátí by mohlo situaci zlěpšit, stejně jako postupné dozrávání trávicího traktu. Každé miminko je jiné a to, co fungovalo s prvním miminkem, nemusí fungovat s druhým.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová