7měsíční syn začal odmítat prs. Proč?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

se 7měsíčním synkem jsme neměli problém s kojením a i po zavedení příkrmů se rád dokrmoval mlíčkem. Poslední 2 dny pláče, jako kdybych mu ubližovala, když k němu přiblížím prs. Musím ho držet, kolíbat a možná po 5 minutách hysterického pláče to vzdá a přisaje se. Papá na svačinu výživu a na večeři kaši. Láhev také nechce.

Spíme spolu. Dosud se 2 - 4x budil na kojení, nyní se budí a pláče.

Je šance, že ho to přejde a budeme moci dále kojit?

Může to být mou psychikou, když špatně snáším situaci ve světě?

Děkuji

Dobrý den,

Vaše nervozita může být jedním z důvodů tohoto bojkotu. Dalším důvodem může být pokles toku mléka, dále např. i růst zoubků apod. Nebylo očkování? Jakým způsobem zavádíte příkrmy?

Správně byste měla stále kojit na požádání a a žádné kojení nevynechávat, jen přidat v danou dobu příkrm. Před a po příkrmu klidně opět nakojit. Pokud naopak vynecháváte kojení a nahrazujete jej příkrmem, laktace se sníží a mléko teče pomaleji. Miminka pak často kojení odmítnou právě z tohoto důvodu. Zkuste nyní trochu polevit v příkrmech a opět více kojit - kojte, co to jde. Zkuste hodně kojit v noci - ideální je společné spaní a průběžné noční kojení. Laktace se opět zvýší. Příkrmy berte jako doplnění kojení.
Situaci ve světě asi neovliníte, ale toto ovlivnit lze. Soustřeďte se na sebe a své miminko, udělejte si svůj soukormý svět.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová