7týdenní dcerku kojím a i dokrmuji. Trpí silnou zácpou. Jak jí můžu pomoci?

Zodpovězené
9. říj 2019

Dobrý den,

svou 7týdenní dcerku dokrmuji. Kojím ji, ale musím ji alespoň dvakrát týdně dokrmovat po 60 ml. Už asi tři týdny se nedokáže sama vykakat. Kroutí se, pláče, má tvrdé bříško a po šesti dnech se vykaká jen s glycerinovým čípkem. Stolice je mnoho, celá se pokaká a po kakání se hned uklidní. Jak jí můžu pomoci?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přiznám se, že je mi záhadou dokrm 2X týdně 60 ml a troufnu si tvrdit, že je naprosto zbytečný je to jen kosmetické množství a pouze 2X týdně, jsem si téměř jistá, že není třeba.
Druhou věcí je zácpa. Kojené děti zpravidla zácpou netrpí, MM je nejlepší probiotikum. Pokud nemáte vypozorováno, zda miminku vadí něco ve vaší stravě, doporučuji řešit s pediatrem.
Z pohledu kojení zkuste tzv savčí polohu (viz www.prirozenekojeni.net). Miminko si při ní přirozeně mačká bříško o bříško maminky, často se při kojení vykaká či odchází prdíky.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová