8denní miminko. Jak docílit toho, aby pěkně sálo mlíčko?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

prosím, jak docílit toho, aby miminko pěkně sálo mlíčko?

Mléka mám dost, ale malá se přisaje, potahá si párkrát a pak nic a pořád jako by honí tu bradavku a dělá to i s druhým prsem.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě bych byla ráda, kdybych chování miminka viděla. Miminka se u kojení často kroutí, hledají, snaží se nalézt tu nejideálnější polohu, při které se mohou kojit. Proto vždy doporučuji samopřisátí v savčí poloze, kdy dáte miminku maximální volnost a možnost se přisát. Zkoušejte i jiné polohy, vždy přikládejte miminko tak, aby mohlo prs jakoby obejmout ručkami a přikládejte miminko k prsu, ne opačně. Nebojte se, vše si osvojíte a kdyby se nedařilo, neváhejte se obrátit na LP v okolí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová