8denní miminko po kojení vyblinká malé množství mléka. Je to v pořádku?

Zodpovězené
28. dub 2020

Dobrý den,

mám 8denní miminko, které po kojení vyblinká malé množství mléka.

Je to v pořádku?

Děkuji

Dobrý den,

ano je to zcela normální a nic neobvyklého. Ublinkávání se objevuje nejčastěji do 3. měsíce věku, ale občas i déle. Zpozorněte v případě, že by se množství mléka zvyšovalo a miminko by zvracelo obloukem, dále v případě, že by se přidaly další potíže jako průjmy nebo naopak zácpa, hlenovitá stolice, ubývání na váze apod.
Vámi popisované "ublinkávání" je však zcela normální.
Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová