9denní syn nehce po kojení odříhávat. Jak mu můžu pomoci?

Zodpovězené
25. bře 2022

Dobrý den,

9denní syn mi nechce po kojení odříhávat. Papá nejdříve z jednoho, potom z druhého prsu. Když se ho snažím dát odříhnout, tak je neklidný. Nechce ani usnout a mám pocit, jako kdyby chtěl znovu jíst.

Co mi doporučujete?

Jak mu můžu pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

některá miminka po kojení neodkrkávají, některá ano. Není nutné čekat dlouhé minuty na odkrknutí. Nakojte, zkuste dát odkrknout - v klasické poloze na rameni, v klubíčku, na tygříka apod., každému vyhovuje něco jiného. Chvilku počkejte, ale není nutné 20 minut skákat a čekat na odkrknutí.

Pokud si mimi nekrkne, uložte na bok. Pokud je neklidný a dále hledá, můžete znovu přiložit. Při kojení je dobré střídat prsa klidně i několikrát za kojení.

Držím palce a gratuluji ke kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová