9měsíční syn je již na příkrmech. Jak často ho kojit?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

můj 9měsíční syn váží 9,5 kg a od 6 měsíců je kromě výlučného kojení i přikrmován kojeneckou stravou. Po každém najedení je ještě kojen. Mám pocit, že jakoby chtěl uhasit žízeň. Tekutiny celkově odmítá, pije pouze ze lžičky. Z láhve dosud nepil.

Jak často by měl být kojen?

Příkrmy papá 3x za den, kojí se 12x za den. V noci vůbec, neboť prospí celou noc.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vše je tak, jak má být. I po zavedení příkrmů je doporučováno kojit tak často, jak miminko chce. Už by však bylo vhodné zavést i tekutiny - tedy vlastně jen vodu, nic jiného dítě pít nemusí. Určitě nemusíte nabízet z láhve, naopak, zkuste obyčejný hrneček nebo pítko, které teče (nesaje se). U pití se dítě musí naučit princip pití - nechat natéct tekutinu do úst a polknout.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová