Batole neustále kouše bradavku a z každé mé reakce má jen legraci. Jak to zvládnout?

Zodpovězené
4. dub 2019

Dobrý den,

už jsem doslova s nervama v koncích.
Plánovala jsem kojit do samoodstavu, ale můj 15 měsíční syn mě už dobrých pět měsíců kouše. Stydím se to napsat, ale už ho v těchto situacích začínám nesnášet. Zkoušela jsem vše. Nereagovat (to bylo nejlepší, ale nepřestalo to), okřiknout, sebrat prso. Nikdy jsem ho neplácla, i když mám sto chutí. Jednou jsem ho bolestí a vztekem odhodila vedle sebe. Ze všeho má legraci. Kojení je pro mě jen utrpení. Navíc chce prso prostě pořád, nemůžu kolem něj projít, aby se mi nesápal do výstřihu. A pak mě kousne. Nekouše jen ráno.

Dobrý den.

Buďte nekompromisní, plácnutí nic nevyřeší, stejně jako nevšímavost. Prostě Vás to bolí a miminko - spíše batole to musí pochopit a přestat. Již předem upozorněte, že pokud Vás to bude bolet, nebudete kojit. Když chce prso, řekněte, že se bojíte, že to bude bolet a nedejte. Až po chvilce a jen, když si vzájemně osouhlasíte, že nekousne. Když kousne, okamžitě dejte najevo - au au, to bolí, a ukončete kojení. Když nekousne, pochvalte - žádný tyjárt, ale pohlazení, úsměv, řekněte, že tak to bylo správně, že se Vám to líbilo.

Vydržte, je to jen dočasné, miminko blbne, zkouší, co vydržíte, co si může dovolit.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová