Benedikt a Senovka. Mohou způsobit, že mám méně mléka?

Zodpovězené
11. dub 2023

Dobrý den,

necelé 2 týdny užívám Benedikt a Senovku. Poslední týden mám pocit, že mám méně mléka.

Může to být kvůli pilulkám, i když mají mít opačný účinek?

Děkuji

Dobrý den,

předpokládám, že jste začala produkty užívat kvůli podpoře laktace. Nejsem velký příznivce doplňků stravy pro zvýšení laktace. Laktaci mohou bylinky mírně podpořit (většinou jde o podporu a zrychlení metabolismu a krvetvorby a stimulace laktace je další "vedlejší produkt" tohoto procesu.

K podpoře tvorby mléka je zásadní a nejdůležitější časté a efektivní kojení. Tak často a tak dlouho, jak miminko chce a potřebuje. Společné spaní, časté střídání prsou při jednom kojení. Velmi dobrá je tzv. savčí poloha.

Bohužel, nevím, jak se miminko nyní a dříve kojilo a kojí, jak je staré, jak kojení vypadá, jak se kojí v noci. To jsou důležité parametry pro návrh dalšího postupu.

Bylinky jsou fajn, ale rozhodně Vám dostatek mléka nezaručí, stejně, jako velmi pravděpodobně nejsou důvodem ke snížení tvorby mléka.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová