Bílé místo na bradavce. Může to být mléčný puchýř? Zahojí se i bez propichování?

Zodpovězené
11. čer 2021

Dobrý den,

kojím 2,5měsíční dítě a na jedné bradavce se mi uprostřed udělalo vystouplé místo a v něm prosvítá něco bílého. Předpokládám, že je to mléko. Z tohoto místa mi však při stisknutí mléko neteče. Tlačení tohoto místa je bolestivé, zbytek bradavky nebolí.

Dočetla jsem se, že se zvykne dělat mléčný puchýř a propichuje se. Já to bílé nemám zcela na povrchu, tak se v tom bojím rýpat. Gynekolog mi moc nepomohl. Řekl, že to mám vycucané a mám použít kloboučky pár dní a kalciovou mast.

Pokud by to byl ten mléčný puchýř, zahojí se i bez propichování?

Tento týden jsem měla i bulky v prsu a zarudlé místo bolestivé, ale to jsem si rozmasírovala a už je to v pořádku.

Může to být následek toho?

Děkuji

Dobrý den,

půjde patrně o část mlékovodu, která silným sáním vystupuje ven. Pokud jde o puchýřek, můžete opatrně propíchnout sterilní jehlou. Jinak se patrně dohojí samo. Z daného prsu kojte co nejopatrněji, aby se zranění nezhoršovalo, můžete mazat purelanem, kokosovým olejem apod.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová